Повернутись до всіх публікацій

Соціократія в Малині

Нам важливо почути усіх і отримати згоду кожного! Саме тому ми почали вивчати соціократію і практикувати прийняття рішень консентом.

Коли рішення приймається більшістю [як в демократії], чиясь думка залишається неврахованою. Це веде до образ та розколу спільноти на дрібні осередки. А в результаті? Там, де нема згоди і є незадоволені, здоровий гармонійний розвиток неможливий.

Соціократія ж передбачає принцип прийняття рішень виключно одноголосно. І пропонує для цього чудесний інструмент - консент. Ми вже протестували його в дії і поспішаємо поділитись враженнями з вами. Які плюси ми виділили для себе?
- конструктив;
- аргументованість;
- толерантність;
- взаємоповага.

І найголовніше, після консенту ні в кого не лишається відчуття, що хтось переміг, а хтось переможений. Як це?

Дуже легко пояснити в порівнянні з консенсусом - більш поширеним поняттям. Тут комусь доводиться йти на поступки та погоджуватись, а іншому - змінювати пропозицію так, аби її прийняли хоча б частково. Крім того, чиєсь категоричне “ні” могло б заблокувати прийняття дійсно корисного для спільноти рішення.

Під час консенту все виглядає інакше. Не погоджуєшся? Аргументуй, чому це недоцільно, шкідливо, неефективно? Коли є конструктив, завжди знаходиться не просто рішення, яке влаштує усіх. Тоді народжуються ідеї, які допомагають проєктам розвиватися швидше

Цікаво, а який тип управління імпонує вам?
Демократія? Соціократія? Може, монархія?
Діліться думками в наших соцмережах.

Про проект