Повернутись до всіх публікацій

Що означає "стале"?

“Живи як востаннє!”, “Живи на повну!”, “Бери від життя усе!” - ці фрази лунають з усіх гучномовців, стають девізом рекламних кампаній, а для декого і філософією існування. Та чи правильний посил вони несуть у світ?

Такий суто споживацький підхід до життя руйнує баланс і створює неабиякий перекіс інтересів. Задоволення потреб сучасної людини надто дорого обходиться майбутнім поколінням. Виснажуючи сьогодні надра Землі ми позбавляємо нащадків права у їхній сучасності жити в чистому довкіллі. Кожна наша бездумна дія вартуватиме комусь у недалекому майбутньому задоволення природних потреб, комфорту, здоров'я і навіть життя.

Сталий розвиток - це загальна концепція, в основі якої якраз і лежить пошук збалансованого існування між поколіннями.

Щоб простіше було зрозуміти, уяви: усі твої діти, внуки та праправнуки до далекого коліна уже народжені і вже зараз живуть на сусідній вулиці. В твій будинок підведена чиста вода зі свердловини, а вони страждають від спраги. У тебе родюча земля і сприятливий клімат, а їхні земельні ділянки - це пустеля чорного піску, над якою спеку раптово змінює град. Тебе оточує свіже повітря, а вони з дому не виходять без респіраторів і балонів з повітрям. Пам'ятаєш, це твої рідні, ти їх любиш і з ними щоденно комунікуєш?

Якщо стерти часові рамки, то саме так по відношенню до нащадків виглядає егоїстичний, суто споживацький тренд “Живи на повну”.

Тому Малина - це принципово стале екопоселення, яке не тільки створить умови для комфортного і сучасного життя сьогодні, а також подбає про те, щоб мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище. Лише особистим прикладом ми зможемо показати нашим дітям, що сталий розвиток - єдино вірний спосіб продовжити існування життя на нашій Планеті.

І наостанок риторичне питання: уяви, що це не ти, а твій прапрапрадід жив на тій вулиці зі свердловиною... Що скажеш тепер?
Екоспільнота