Повернутись до всіх публікацій

Шерінг як крок до свідомого споживання


Купити перфоратор чи з'їздити на вікенд у Карпати? Побудувати сауну у дворі чи відкласти на навчання дітей? Поміркуємо?

Перфоратор треба лише в період ремонту, а на сауну час знайдеться не частіше, ніж раз на тиждень, чи не так? Тоді навіщо витрачати кошти на речі, які потрібні лише в конкретний момент? Адже їх можна використати значно раціональніше: скажімо, на позитивні емоції від спілкування у колі рідних чи знання та саморозвиток.

Часи "плюшкінів" минули, рівень достатку вимірюється не речима! І це не ми вигадали. Стрімка глобалізація породжує тренд на шерінг по всьому світу. Що це?

Шерінг (від англ. “to share” - ділитися) - це соціальна модель, де відбувається відмова від приватної власності на користь колективної.

Як показує дослідження PwC, понад 80% опитаних американців втішає можливість таким чином заощадити кругленьку суму і зробити власний комфорт доступнішим. Проте перехід на шерінг диктує, в першу чергу, не нестача коштів, а бажання розширити власні можливості і зробити світ довкола кращим і екологічнішим.

Малинівцям дуже імпонує ця ідея і ми вже активно застосовуємо її у нашому проєкті. Наприклад, коли виникла необхідність придбати техніку для догляду за благоустроєм викупленої ділянки, ми це зробили... спільнокоштом.

В подальшому майстерня Малини буде тільки збільшуватись і в ній з'являться усі необхідні прилади та інструменти. Ними мешканці зможуть скористатися в разі потреби. Для чого кожному купувати власну газонокосарку, якщо вона реально треба всього кілька разів на місяць? Те саме стосується і мотоблоків, зварювальних апаратів, шліфмашинок тощо.⠀

Шерінг - це НЕ про бідність чи скупість, а про раціональність і свідомість.
Про проект